Europa Cup wedstrijden Nederlandse Clubs in de 2e voorronde 
Tweet
NL-clubs 2e voorronde
32 wedstrijden
Gewonnen: 16 (50%)
Gelijk: 9 (28.13%)
Verloren: 7(21.88%)
Voor: 68
Tegen: 34


    Balans per club
  Club   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1. FC Utrecht 6 2 3 1 12 7

2. Vitesse 4 2 2 0 12 8

3. Feyenoord 4 2 1 1 8 4

4. PSV 4 2 0 2 8 4

5. FC Twente 4 1 2 1 7 3

6. NAC 2 2 0 0 8 0

7. Ajax 2 2 0 0 5 1

8. ADO Den Haag 2 2 0 0 5 2

9. AZ 2 1 0 1 2 3

10. FC Groningen 2 0 1 1 1 2


Soort   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
Kwal. Europa Cup 3 22 10 8 4 47 25

Kwal. Champions League 10 6 1 3 21 9


Europa Cup wedstrijden per ronde
1VR (4)1VR(r) (4)2VR (16)
2VR(r) (16)3VR (39)3VR(r) (39)
4VR (31)4VR(r) (31)G-W1 (66)
G-W2 (66)G-W3 (66)G-W4 (66)
G-W5 (50)G-W6 (50)G1-W1 (10)
G1-W2 (10)G1-W3 (10)G1-W4 (10)
G1-W5 (10)G1-W6 (10)G2-W1 (2)
G2-W2 (2)G2-W3 (2)G2-W4 (2)
G2-W5 (2)G2-W6 (2)1R (198)
1R(r) (198)1R(b) (2)2R (144)
2R(r) (144)2R(b) (1)3R (59)
3R(r) (59)4R (9)4R(r) (9)
1/4 F (64)1/4 F(r) (64)1/4 F(b) (2)
1/2 F (31)1/2 F(r) (31)Finale (17)
Finale (r) (5)


13/07/2017: Valletta FC - FC Utrecht 0 - 0


winst gelijk verlies
nr. datum soort thuis uit uitslag
1992/1993
1. 21-okt kw.CL AEK Athene PSV 1 - 0

2. 04-nov kw.CL PSV AEK Athene 3 - 0

1993/1994
3. 20-okt kw.CL FC Porto Feyenoord 1 - 0

4. 03-nov kw.CL Feyenoord FC Porto 0 - 0

1997/1998
5. 13-aug kw.CL Feyenoord FC Jazz 6 - 2

6. 27-aug kw.CL FC Jazz Feyenoord 1 - 2

1998/1999
7. 12-aug kw.CL Branik Maribor PSV 2 - 1

8. 26-aug kw.CL PSV Branik Maribor 4 - 1

2006/2007
9. 10-aug kw.EC3 FC Twente FC Levadia Tallinn 1 - 1

10. 24-aug kw.EC3 FC Levadia Tallinn FC Twente 1 - 0

2009/2010
11. 16-jul kw.EC3 NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

12. 23-jul kw.EC3 Gandzasar Kapan NAC 0 - 2

2010/2011
13. 15-jul kw.EC3 FC Utrecht KF Tirana 4 - 0

14. 22-jul kw.EC3 KF Tirana FC Utrecht 1 - 1

2011/2012
15. 14-jul kw.EC3 FK Tauras ADO Den Haag 2 - 3

16. 21-jul kw.EC3 ADO Den Haag FK Tauras 2 - 0

2012/2013
17. 19-jul kw.EC3 FC Twente FC Inter Turku 1 - 1

18. 19-jul kw.EC3 Lokomotiv Plovdiv Vitesse 4 - 4

19. 26-jul kw.EC3 Vitesse Lokomotiv Plovdiv 3 - 1

20. 26-jul kw.EC3 FC Inter Turku FC Twente 0 - 5

2013/2014
21. 18-jul kw.EC3 FC Differdange 03 FC Utrecht 2 - 1

22. 25-jul kw.EC3 FC Utrecht FC Differdange 03 3 - 3

2014/2015
23. 17-jul kw.EC3 Aberdeen FC Groningen 0 - 0

24. 24-jul kw.EC3 FC Groningen Aberdeen 1 - 2

2017/2018
25. 13-jul kw.EC3 Valletta FC FC Utrecht 0 - 0

26. 20-jul kw.EC3 FC Utrecht Valletta FC 3 - 1

2018/2019
27. 25-jul kw.CL Ajax SK Sturm Graz 2 - 0

28. 26-jul kw.EC3 Kairat Almaty AZ 2 - 0

29. 26-jul kw.EC3 FC Viitorul Constanta Vitesse 2 - 2

30. 01-aug kw.CL SK Sturm Graz Ajax 1 - 3

31. 02-aug kw.EC3 AZ Kairat Almaty 2 - 1

32. 02-aug kw.EC3 Vitesse FC Viitorul Constanta 3 - 1



13/08/1997: Feyenoord - FC Jazz 6 - 2

Spelers in het rood hebben in de afgelopen twee jaar nog Europees gespeeld voor een Nederlandse club.

Duels
2e voorronde
1. Wout Brama 5

2. Mark van der Maarel 5

3. Jens Toornstra 4

4. Henk Fraser 4

5. Robbert Schilder 4

6. Jacob Mulenga 4

7. Willem Janssen 4

8. Tjaronn Chery 4

9. Dušan Tadic 4

10. Joonas Kolkka 3

>> Volledige lijst
Topscorers
2e voorronde
1. Jacob Mulenga 4

2. Jean-Paul van Gastel 3

3. Marco van Ginkel 3

4. Edwin de Graaf 3

5. Romário 3

6. Henk Vos 2

7. Matthew Amoah 2

8. Wilfried Bony 2

9. Nacer Chadli 2

10. Leroy Fer 2

>> Volledige lijst

Duels
2e voorronde
1. Stipe Balajic 2

2. Dejan Djuranovic 2

3. Dalibor Filipovic 2

4. Matjaž Kek 2

5. Marinko Sarkezi 2

6. Muamer Vugdalic 2

7. Gregor Zidan 2

8. Vlad Achim 2

9. Julian Ahmataj 2

10. Joni Aho 2

>> Volledige lijst
Topscorers
2e voorronde
1. Denis Dragus 3

2. Omar Er Rafik 3

3. Marco Antonio 2

4. Aderinsola Eseola 2

5. Dalibor Filipovic 2

6. Zdravko Lazarov 2

7. Nikita Andreev 1

8. Yannick Bastos 1

9. Pim Bouwman 1

10. Peter Breznik 1

>> Volledige lijst

Tegendoelpunten
2e voorronde
1. Robbin Ruiter 5

2. Piet Velthuizen 5

3. Marco Bizot 3

4. Jerzy Dudek 3

5. Eduardo 3

6. Patrick Lodewijks 3

7. Sander Boschker 2

8. Gino Coutinho 2

9. Sergio Padt 2

10. Hans van Breukelen 1

>> Volledige lijst
Tegendoelpunten
2e voorronde
1. Levan Bubuteishvili 8

2. Ilkka Siitonen 8

3. Eemeli Reponen 6

4. Oleksandr Borysenko 5

5. Valentin Cojocaru 5

6. Jörg Siebenhandl 5

7. Yordan Gospodinov 4

8. Ilion Lika 4

9. Goran Stankovic 4

10. Julien Weber 4

>> Volledige lijst

Eigen doelpunten
2e voorronde
1. André Onana 1

>> Volledige lijst
Eigen doelpunten
2e voorronde
1. Kazimieras Gnedojus 1

2. Entonio Pashaj 1

>> Volledige lijst


18/07/2013: FC Differdange 03 - FC Utrecht 2 - 1

Grootste zege(s) 2e voorronde
16/07/2009 kw.EC3 NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

13/08/1997 kw.CL Feyenoord FC Jazz 6 - 2


Grootste nederla(a)g(en) 2e voorronde
26/07/2018 kw.EC3 Kairat Almaty AZ 2 - 0

12/08/1998 kw.CL Branik Maribor PSV 2 - 1

21/10/1992 kw.CL AEK Athene PSV 1 - 0

20/10/1993 kw.CL FC Porto Feyenoord 1 - 0


Coaches 2e voorronde   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1. Erik ten Hag 4 3 1 0 8 2

2. Fred Rutten 4 1 2 1 8 7

3. Robert Maaskant 2 2 0 0 8 0

4. Arie Haan 2 2 0 0 8 3

5. Maurice Steijn 2 2 0 0 5 2

6. Steve McClaren 2 1 1 0 6 1

7. Ton du Chatinier 2 1 1 0 5 1

8. Leonid Slutsky 2 1 1 0 5 3

9. Bobby Robson 2 1 0 1 5 3

10. Hans Westerhof 2 1 0 1 3 1

11. John van den Brom 2 1 0 1 2 3

12. Jan Wouters 2 0 1 1 4 5

13. Erwin van de Looi 2 0 1 1 1 2

14. Willem van Hanegem 2 0 1 1 0 1


Coaches 2e voorronde   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1. Michel Leflochmoan 2 1 1 0 5 4

2. Tarmo Rüütli 2 1 1 0 2 1

3. Derek McInnes 2 1 1 0 2 1

4. Tomislav Ivic 2 1 1 0 1 0

5. Carlos Ferrer 2 1 0 1 3 2

6. Bojan Prasnikar 2 1 0 1 3 5

7. Dusan Bajevic 2 1 0 1 1 3

8. Emil Velev 2 0 1 1 5 7

9. Gheorghe Hagi 2 0 1 1 3 5

10. Zoran Popovic 2 0 1 1 1 3

11. Sulejman Starova 2 0 1 1 1 5

12. Job Dragtsma 2 0 1 1 1 6

13. Gediminas Jarmalavicius 2 0 0 2 2 5

14. Heiko Vogel 2 0 0 2 1 5

15. Jari Pyyköla 2 0 0 2 3 8

16. Slava Gabrielyan 2 0 0 2 0 8